Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

 

 Viktoria Úlice - KOŽLANY  1:0 (0:0)    
 AUTOBUS
 
 KOŽLANY - Slovan Blatnice  2:4 (1:1)    
 AUTA: Kratochvíl, Švamberg ml., Tomko
 
 Sokol Pňovany - KOŽLANY  1:0 (1:0)    
 AUTOBUS
 
 Sázavan Bezvěrov - KOŽLANY  1:0 (0:0)    
 AUTA: Švamberg st., Kratochvíl, Souček
 
 Sokol Hunčice - KOŽLANY  7:3 (3:2)    
 AUTA: Čížek, Souček, Kratochvíl
 
 KOŽLANY - TJ Nečtiny  5:3 (1:2)    
 SLUŽBA: Tomko, Šnajdr
 
 KOŽLANY - Baník Kamenný Újezd  3:0 (1:0)    
 SLUŽBA: Šnajdr, Sorokáč
 
 TJ Nýřany "B" - KOŽLANY  7:0 (3:0)    
 AUTOBUS
 
 KOŽLANY - Svornost Hvozd  10:2 (4:1)    
 SLUŽBA: Fiala, Dzuba
 
 Sokol Dolní Bělá "B" - KOŽLANY  3:2 (3:1)    
 AUTA: Fiala, Štrunc, Kratochvíl, Švamberg ml.
 
 KOŽLANY - TJ Tlučná "B"  1:3 (1:0)    
 SLUŽBA: Souček, Zelenskyi
 
 Sokol Mladotice "B" - KOŽLANY  4:1 (1:1)    
 AUTA: Fiala, Kratochvíl, Tomko
 
 KOŽLANY - Sokol Manětín  2:3 (0:2)    
 SLUŽBA: Švamberg ml., Sorokáč
 
 
Kompletní rozpis všech mužstev ...
 
 

18. 3. 2023 - XIV. kolo

Viktoria Úlice - Olympie Kožlany     1 : 0  (0 : 0)

J.Švamberg ml. - Zelenskyi, J.Švamberg st., Hurt, Čížek (57. Fiala) - Štrunc (76. Pham), Kost, Tomko, Sorokáč - Souček, Kratochvíl

Těžší jarní start než na horké půdě v dalekých Úlicích nás asi potkat nemohl. Čekal nás nejen druhý celek tabulky, ale hlavně veliké hřiště s tragickým povrchem.

Při nedostatku ofenzivních hráčů jsme oproti přípravě změnili rozestavení na 4 - 4 - 2 a od úvodních minut jsme se bránili ofenzivním kombinacím soupeře. I on měl však často problémy krotit nepředvídatelně poskakující míč, takže většinu času jen obehrával naši obrannou linii, přes níž se nemohl dostat. Naše protiakce končily často v zárodku ztrátou míče, ale když už jsme se před domácí branku dostali, byli jsme nebezpeční. Nadějně zpoza vápna zakončovali M.Souček a O.Kost a zhruba ve 25. min. jsme se dokonce užuž radovali, když si po úspěšném presinku a rychlém přenesení hry zaběhl za beky L.Štrunc a přes vybíhajícího brankáře se prodral až k zakončení do prázdné branky. Rozhodčí gól nejprve uznal, ale mávající domácí(!) asistent ho nakonec přesvědčil o údajném ofsajdu! Cítili jsme křivdu, ale museli jsme hrát dál, protože Úlice zpřesnily hru a několikrát se dostaly k nebezpečné koncovce, J.Švamberg ml. však ve spolupráci s obětavou obranou odolával a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. Běhání bez míče nám logicky bralo víc sil než domácím, takže s přibývajícími minutami úlický tlak pomalu sílil, množily se standardní situace a v našem vápně bylo stále rušněji. S výjimkou náhodného odrazu do břevna však nebezpečnější střelu náš gólman řešit nemusel. Bohužel jsme dokázali odolávat jen do 77. min. To přilétl před naši branku přetažený centr, nehlídaný hráč vrátil míč hlavou do ohně, J.Švamberg ml. vyrazil míč jen před zcela nekrytého útočníka a ten se štěstím procedil míč do sítě Obrazek. Hubené vedení soupeři stačilo, trochu se stáhl, kdežto my jsme vrhli zbytky sil do útoku. Naše snahy končily vesměs daleko od branky, ale nějakých 5 minut před koncem jsme byli vyrovnání opravdu blízko. T.Tomko dostal dostatek prostoru ke střele z hranice vápna, jeho technický pokus ale skončil na břevně a následná dorážka V.Kratochvíla na tyči! A když v úplném závěru střídajícího P.Fialu vychytal domácí brankář, zůstaly všechny body v Úlicích.

Zpět ...

26. 3. 2023 - XV. kolo

Olympie Kožlany - Slovan Blatnice     2 : 4  (1 : 1)

J.Švamberg ml. - Vlček, J.Švamberg st. Obrazek45., Hurt, Čížek - Kost, Tomko, Sorokáč (54. Fiala) - Souček, Kratochvíl, Dzuba Obrazek78.

Abychom po zimě dopřáli našemu hřišti delší čas na zotavenou, v prvním domácím utkání jsme využili azylu na žihelské umělce, kde jsme proti Blatnici chtěli odčinit podzimní debakl.

Bohužel jsme vůbec nechytili začátek. Několik pokažených přihrávek a lehce ztracených míčů nás rozhodilo, směrem dopředu jsme byli jaloví a nebezpečná dorážka M.Dzuby po závaru ve vápně byla pouze čestnou výjimkou. Jinak měl více ze hry soupeř, byl rychlejší, důraznější i přesnější, ale ani on se do nebezpečnější koncovky dlouho nedostával. Ovšem v 17. min. jsme hostům nabídli lacinou standardku, dalekonosnou střelu náš brankář jen vyrazil a trestuhodně volný útočník propálil vše, co mu stálo v cestě - 0:1 Obrazek. Místo probuzení nás inkasovaná branka ještě více srazila, nebyli jsme schopni nic kloudného vymyslet a kromě nadějného pokusu M.Součka z dálky jsme blatnického gólmana nijak neohrozili. Hostující hráči zápas kontrolovali a zdálo se, že poločas v poklidu dohrají s jednobrankovým náskokem. V poslední minutě jsme si však i my pomohli standardkou. Centr z hloubi pole sice T.Hurt poslal hlavou vedle, ale sudí viděl ve vápně faul na T.Tomka a J.Švamberg st. se z penalty nemýlil Obrazek.

Po přestávce hrstka diváků čtvrt hodiny nic zajímavého neviděla, obě mužstva hrála pozorně dozadu a útočné formace se nedokázaly prosadit. Pak však přišel v utkání zásadní zlom v náš neprospěch. Po nepřesném odkopu od branky se nám míč rychle vrátil před vápno, kde jsme nebezpečí hasili faulem a hosté šli po přesné střele přes zeď opět do vedení Obrazek. O pět minut později jsme pak fatálně propadli v obraně a J.Švamberg ml. byl proti osamocenému útočníkovi bezmocný Obrazek. Navíc se současně zranil T.Hurt, a protože už jsme na střídačce nikoho neměli, čekalo nás 25 minut v oslabení. Paradoxně jsme v této situaci přidali na bojovnosti, především po křídlech jsme se dostávali do blízkosti blatnické branky a svou aktivitu jsme korunovali v 78. min., kdy se kolem stoperů obtočil M.Dzuba a sám proti brankáři nezaváhal Obrazek. A ani vyrovnání nebylo daleko, ovšem nadějná pumelice M.Součka skončila znovu těsně vedle a P.Fiala v nadějné pozici střílel ukvapeně jen do gólmana. Soupeř už chtěl závěrečné minuty dohrát na útočné polovině, nikam se nehnal, ale i tak v 91. min. dokázal skórovat počtvrté, když se ze skrumáže u rohového praporku prodral hráč až do vápna, kde vybídl zcela volného spoluhráče ke gólové pojistce Obrazek.

Zpět ...

2. 4. 2023 - XVI. kolo

Sokol Pňovany - Olympie Kožlany     1 : 0  (1 : 0)

J.Švamberg ml. - Konopásek, J.Švamberg st., Kratochvíl, Čížek (60.) - Souček, Hora, Sorokáč - Fiala (78. Mudra), Dzuba, Pham

V doslova zdecimované sestavě jsme cestovali na další daleký výlet na další tragické hřiště, tentokrát do Pňovan. Tým museli doplnit tři mladíčci, kteří sice v rámci možností obstáli, ale improvizace v sestavě náš výkon musely zákonitě ovlivnit.

V první půli jsme hráli do kopce, takže jsme očekávali tlak soupeře, ale že ho výrazně podpoří i rozhodčí, to nás překvapilo. Vše začalo v našem vápně neodpískaným faulem na odkopávajícího P.Fialu, na což jsme sudího upozornili, ten si to ale vzal velmi osobně a začal nám pískat úplně všechno. Čelili jsme tak řadě standardek, ale více problémů nám dělaly průniky rychlých mladíků především po levém křídle. Při "žlutém" hašení jednoho z nich se navíc už v 15. min. zranil J.Švamberg st., což výrazně snížilo kompaktnost naší obrany. Přesto jsme se postupně dostávali i ke hře dopředu, kterou řídil vynikající V.Hora, bohužel mu chyběla větší podpora spoluhráčů. I tak jsme několikrát pňovanskou branku ohrozili, ať už v podobě pokusů M.Součka nebo průniků M.Dzuby. Nicméně častěji bylo rušno před naší brankou, J.Švamberg ml. ale dlouho bez větších problémů odolával. Bohužel ve 40. min. se domácím podařilo jeden křídelní brejk dotáhnout - "jednonohý" J.Švamberg st. útočníkovi nestačil a V.Kratochvíl pak nestihl pokrýt ve vápně druhého útočníka, který poslal míč do sítě Obrazek.

Z kopce se nám po přestávce hrálo přecejen lépe, ovšem nebyl to týmový výkon, spíše šlo jen o individuální akce, které málokdy dospěly do koncovky. Nadějně vypadalo pár rohových kopů a po jednom z nich se k možná nejnebezpečnějšímu zakončení prosadil J.Švamberg st., bohužel jeho hlavička skončila těsně mimo. Ofenzivní snahy naší záložní řady postupně více otevíraly soupeři střed hřiště, odkud se na nás stále častěji valily pňovanské protiútoky, ale domácí útočníci ztroskotávali na našem gólmanovi, který byl v neustále permanenci a musel absolvovat řadu výběhů a i tvrdých soubojů. Bohužel ránu do vazu našim šancím dal v 60. min. zbytečným vyloučením P.Čížek, navíc se sebezapřením z různých příčin dohrávali postupně oba naši stopeři i brankář, křeče se v poslední desetiminutovce zakously do Q.M.Phama a v takovém rozpoložení se už naše šance na zvrat blížily nule. A rozhodčí nám ani v závěru nic nedaroval, rozdával karty jako na běžícím pásu a tím nám dochutil už tak zkažené odpoledne.

Zpět ...

8. 4. 2023 - XVII. kolo

Sázavan Bezvěrov - Olympie Kožlany     1 : 0  (0 : 0)

J.Švamberg ml. - Zelenskyi, Tupý, R.Vališ st., Vlček - Štrunc, Kotěšovec, Kratochvíl, Sorokáč (75. Fiala) - Souček, Hora (60.)

Sestava se mění, ale venkovní zápasy se stále podobají jako vejce vejci - nespočet absencí, zoufalý terén, chybující rozhodčí a nakonec porážka 0:1. Jak frustrující!

V Bezvěrově nám chybělo hned 10 (!!!) hráčů, takže naše mužstvo vyběhlo s kompletně vyměněnou obrannou čtyřkou a i ostatní řady prošly výraznými změnami s cílem konečně venku skórovat a navzdory problémům přivézt body. Bohužel v úvodu naše hra trpěla jak nerozehraností stoperů, tak logicky nesehraností zcela nově poskládané osy týmu. Domácí kombinace sice také nebyla kdovíjaká, ale bezvěrovští si lépe vyhověli, v záloze nás přehrávali a naše obrana měla plné ruce a nohy práce. Naštěstí na J.Švamberga ml. létaly jen střely z větší vzdálenosti, s kterými si poradil nebo mířily mimo. Ovšem ve 24. min. při nás stálo štěstí, když střelu z přímého kopu zpoza vápna nejprve zastavila zeď a opakovaný pokus skončil na tyči! Naše útočné pokusy dlouho končily daleko od branky, nedařilo se nám udržet míč a kombinace nestála za nic. První kloudnou akci jsme předvedli až v 29. min., ale hned z toho byla gólovka - J.Kotěšovec vyslal kolmicí za obranu V.Horu, ten však nechal vyniknout domácího gólmana. O 10 minut později se na vápně šikovně uvolnil M.Souček, ale ani on v koncovce neuspěl a poslal míč daleko vedle branky. V závěru poločasu pak začaly na hřišti planout emoce - domácí hráči sice už od začátku nadávali nám, rozhodčímu i sobě navzájem, ale před přestávkou nebylo daleko k fyzickému konfliktu, což rozhodčí úplně nezvládal a bohužel ani netrestal.

Do druhé půle jsme šli s optimismem, dostávali jsme se více do hry a v 51. min. byl blízko ke gólu R.Sorokáč, bohužel zakončení po vysunutí od V.Hory nezvládl a zblízka poslal míč jen slabě do brankářovy náruče. Zásadní zlom v utkání pak přišel v 60. min. - při naší akci od vlastního vápna zmatený rozhodčí neviděl hned dva bezvěrovské fauly v řadě, jasně "žlutý" zákrok na svou osobu neunesl frustrovaný V.Hora a vykoledoval si vyloučení. Po tom, co domácím prošlo v první půli, jsme cítili velkou křivdu, ale co se dalo dělat, třetí zápas v řadě jsme dohrávali v deseti lidech. Soupeř si zákonitě opět vytvořil optickou převahu, ale ve finální fázi byl hodně nepřesný nebo mu stál v cestě jistý J.Švamberg ml. Bohužel jsme ale nakonec neodolali. V 80. min. fatálně propadla naše levá strana, nepodařený přízemní centr směřující překvapivě do branky náš gólman dokázal jen vyrazit a u dorážky byl nejrychleji soupeř, který protlačil míč do sítě Obrazek. Ve zbývajících minutách jsme se sice snažili o vyrovnání, ale síly chyběly a byla to křeč. A když po centru J.Kotěšovce v 90. min. L.Tupý zakončoval na dlouho nohu jen mimo tyče, domácí už vítězství udrželi a my dál čekáme na první jarní body.

Zpět ...

22. 4. 2023 - XIX. kolo

Sokol Hunčice - Olympie Kožlany     7 : 3  (3 : 2)

J.Švamberg ml. (28.) - Vlček, Matula, Čížek - Fiala, Souček Obrazek56., Hurt, Sorokáč Obrazek17., Mudra - Kratochvíl Obrazek34., Pham

Jestliže jsme si mysleli, že to se skládáním sestavy horší než v Bezvěrově už být nemůže, dnešní zápas nás vyvedl z omylu. Ani dvoutýdenní přestávka způsobená odložením domácího utkání kvůli podmáčenému hřišti nepomohla k tomu, aby se alespoň někteří marodi uzdravili. Naopak hned 6 hráčů z "bezvěrovské" sestavy opět vypadlo a do Hunčic tak jelo skutečné torzo.

Aby toho nebylo málo, už při rozcvičce si svalové zranění obnovil T.Hurt, ale protože naše střídačka zela prázdnotou, přesto nastoupil, jen se posunul "zabírat místo" do středu pole a na stopera se postavil poprvé v životě Z.Matula. V personální nouzi trenér sáhl k rozestavení 3-5-2 a dlouho to celkem fungovalo. Domácí se i díky nerovného terénu prali s přesností a nebyli schopní naši obranu přehrát. Náznak šance měli v 7. min., kdy v nadějné pozici netrefili branku, a pak ve 12. min., kdy jim překazil radost dvěma famózními zákroky J.Švamberg ml. My jsme čekali na příležitost a hned z prvního brejku jsme udeřili. V.Kratochvíl vysunul v 17. min. za hunčickou obranu R.Sorokáče, a ten nedal gólmanovi šanci Obrazek. Bohužel naše radost trvala jen 10 minut. To P.Čížek opustil svůj post a domácí útočník dostal dostatek prostoru a času postupovat sám na našeho gólmana, jejich vzájemný souboj skončil faulem na malém vápně a byla z toho penalta a navíc dost necitlivá červená karta pro J.Švamberga ml. A to byl asi rozhodující okamžik utkání. Nejenže soupeř vyrovnal Obrazek, ale do branky musel indisponovaný "nególman" T.Hurt a nás čekalo dlouhé oslabení. Přesto jsme soupeře ve 34. min. překvapili další podařenou akcí. R.Sorokáč se opět prosmýkl obranou a oplatil V.Kratochvílovi gólovou nabídku Obrazek. Bohužel hned ve 39. min. T.Hurt neodhadl střelu z uctivé vzdálenosti Obrazek a o minutu později nezabránil ve skórování trestuhodně volnému hráči na hranici vápna Obrazek. A další jobovka přišla těsně před pauzou, když musel kvůli svalovému zranění odstoupit i V.Kratochvíl.

Ve druhé půli tak už bylo jen otázkou času, kdy v tuto chvíli mnohem zkušenější domácí svou dvojnásobnou přesilovku zužitkují. Logicky se hrálo téměř výhradně na jednu branku, a ikdyž naše defenzíva dělala, co mohla, nedokázala se vyvarovat chyb a Hunčice třemi góly během 10 minut utkání definitivně překlopily na svou stranu. V 55. min. skóroval nedůsledně bráněný hráč z malého vápna po přízemním centru ze strany Obrazek. Na to jsme ještě o minutu později dokázali odpovědět, když R.Sorokáč pláchl obraně a jeho úspěšný souboj s vybíhajícím gólmanem zakončil střelou do prázdné branky M.Souček Obrazek. V 61. min. si ale soupeř pohrál s naší obranou a zvýšil na 5:3 Obrazek a po přesné střele z 12 metrů v 66. min. už nebylo o dnešním vítězi pochyb Obrazek. Zbytek utkání se už dohrával jen z povinnosti, přičemž jsme ještě v 86. min. inkasovali posedmé po nedůsledném bránění dorážejícího hráče Obrazek.

Zpět ...

30. 4. 2023 - XX. kolo

Olympie Kožlany - TJ Nečtiny     5 : 3  (1 : 2)

J.Švamberg ml. - Zelenskyi, Štrunc, Čížek (57. Tomko) - Souček Obrazek84. - Kotěšovec, Hora Obrazek56.Obrazek62., Sorokáč - Dzuba Obrazek46., Šnajdr Obrazek17. (86. Fiala), Pham

Konečně vítězství! Sice jsme ani dnes nedisponovali širokým kádrem a v obraně to byla opět velká improvizace, ale poprvé na jaře se trenérovi sešla kompletní ofenzíva a hned se to projevilo nejen na výsledku, ale i na hře samotné.

Ovšem začátek utkání nevěstil nic dobrého. Proti aktuálně druhému mužstvu tabulky jsme sice mohli jít už v 1. min. do vedení, když individuální průnik M.Dzuby zneškodnil brankář, ale pak nám začali příliš často propadat krajní obránci a v 7. min. jeden z faulů S.Zelenského soupeř z přímého kopu potrestal Obrazek. V 10. min. pak z druhé strany přilétl centr do vápna a odvrácený míč poslal volný hráč povedeným volejem z hranice vápna do sítě podruhé Obrazek. To byla hodně studená sprcha, ale času zbývalo dost. Nečtinskou obranu začal zlobit hlavně J.Šnajdr, který také v 17. min. vykřesal naději, když se po centru M.Dzuby prosadil do úspěšné koncovky Obrazek. Hosté zjistili, že to tak lehce nepůjde, začali narážet na pevnější obranu a sami museli čelit našim výpadům. Spolupráce našich útočníků přinesla další dvě velké šance po půlhodině hry, v obou případech ale souboj s J.Šnajdrem vyhrál nečtinský gólman. Na druhé straně se soupeř hodně zlobil po souboji M.Součka s pronikajícím útočníkem, penalta se však nepískala, a v závěru jsme měli štěstí, že po rychlém kontru útočník zamířil mimo tyče.

Jak nám nevyšel úvod první půle, tak se vydařil start do té druhé. Brzy po rozehrání vyslal Q.M.Pham do křídla R.Sorokáče, který našel na malém vápně zapomenutého M.Dzubu, a ten měl dost času na úspěšnou koncovku - 2:2 Obrazek. Rychlé vyrovnání pak odšpuntovalo pořádnou přestřelku a diváci se nenudili. V 51. min. zakroutil J.Kotěšovec rohový kop přímo do branky, brankář možná zasahoval až za čárou, bohužel rozhodčí gól neviděl a hrálo se dál. O 2 minuty později jsme nabídli hostům další nebezpečný přímý kop z hranice vápna, tentokrát ale naštěstí míč skončil těsně nad břevnem. A v 56. min. jsme dokonali obrat! J.Šnajdr ve vápně zkrotil dlouhý pas ze středu pole, šikovnou kličkou přinutil obránce k faulu a V.Hora se z nařízené penalty nemýlil Obrazek. Hosté pochopitelně tuto situaci nesli těžko, na hřišti plály emoce, množily se oboustranné provokace, ale místo abychom toho využili ve svůj prospěch, nechali jsme soupeře v 58. min. rychle a lacino vyrovnat Obrazek, když J.Švamberg ml. neměl úplně čisté svědomí při nepříliš tvrdé střele k tyči. Naštěstí i tentokrát jsme měli připravenou odpověď. Hned po minutě ještě pohotový pokus M.Dzuby skončil těsně mimo, ale v 61. min. jsme opět vedli - centr M.Součka z přímého kopu posunul hlavou do sítě přes vybíhajícího brankáře V.Hora Obrazek. Ani Nečtiny rozhodně neskládaly zbraně, ale náš brankář týmu vynahradil své zaváhání - nejprve v 69. min. reflexivně vyrazil nechtěnou hlavičku překvapeného T.Tomka a o 5 minut později bravurním zákrokem vyrazil na břevno střelu z přímého kopu směřující přímo do šibenice. Definitivní rozhodnutí pak přinesla 84. min. Právě T.Tomko si to namířil z úhlu do vápna, i jeho kličku obrana zastavila nedovoleně a M.Souček z další penalty pečetil naše vítězství Obrazek.

Zpět ...

3. 5. 2023 - XVIII. kolo

Olympie Kožlany - Baník Kamenný Újezd     3 : 0  (1 : 0)

J.Švamberg ml. - R.Vališ st., Štrunc, Sorokáč - Souček Obrazek80.Obrazek88. - Kotěšovec, Hora (64.), Pham (46. Čížek), Matula (89. Fiala) - Dzuba Obrazek4., Šnajdr

Ke středeční dohrávce jsme se oproti předpokladům sešli ve slušném počtu, dva nedoléčení náhradníci tak nemuseli zbytečně riskovat zdraví. Soupeř evidentně řešil větší problémy, měl k dispozici přesně 11 hráčů, a to jsme ještě na dva z nich s nástupem na hřiště museli čekat.

I vzhledem k dosavadním jarním výsledkům Kameňáku (6 porážek, skóre 1:30) jsme doufali, že v klidu navážeme na nedělní vítězství. Zvlášť když jsme už ve 4. min. šli do vedení, když se po jednoduché přímočaré akci uvolnil na vápně M.Dzuba a propálil brankáře střelou k tyči Obrazek. Během první dvacetiminutovky jsme pak několik dalších šancí trestuhodně spálili, ať už to byl po průniku za beky J.Šnajdr, nebo v podobné situaci V.Hora a opět dorážející J.Šnajdr. Bohužel jsme se postupně přizpůsobili pomalé hře soupeře, do kombinace se čím dál častěji vkrádaly nepřesnosti a zbytečné ztráty, a navíc jsme se současně začali příliš věnovat výrokům rozhodčího, který na nás byl často přísnější a hru necitlivě kouskoval. Místo navýšení náskoku nám tak ve 36. min. zatrnulo, když se do vápna řítili dva hráči Kameňáku proti jedinému obránci, ale situaci překombinovali a vůbec nezakončili.

Po přestávce diváci moc koukatelný fotbal neviděli. Až v 59. min. se zablýsklo před hostující brankou, když po centru M.Součka nejprve obránci se štěstím zablokovali pokus M.Dzuby a V.Hora následně zakončoval nedůrazně do brankáře. A to byla bohužel poslední akce našeho dnešního kapitána. Během následující pětiminutovky totiž neunesl neustálé okopávání od soupeřových hráčů, za podobné fauly inkasoval dvě přísné žluté karty a i kvůli podrážděné reakci musel v 64. min. do sprch. Soupeř ucítil šanci, několikrát se osmělil směrem dopředu, ale s výjimkou jedné vydařené akce, kterou naštěstí znovu dohráli až do ofsajdové finální nahrávky, se k ničemu nebezpečnějšímu nedostali. Přesto bylo skóre na vážkách, ale v 80. min. vybojoval M.Souček na útočné polovině míč, posunul si ho před vápno a z 20 metrů střelou k tyči překonal hostujícího gólmana Obrazek. A stejný hráč se pak postavil v 88. min. k přímému kopu a nechytatelnou střelou do šibenice definitivně potvrdil naše vítězství Obrazek. Stav se pak už nezměnil ani po velké šanci J.Kotěšovce, ani v nastavení po penaltě soupeře, kterou nejprve faulem po centru zavinil, ale vzápětí i zlikvidoval J.Švamberg ml.

Zpět ...

7. 5. 2023 - XXI. kolo

TJ Nýřany "B" - Olympie Kožlany     7 : 0  (3 : 0)

J.Švamberg ml. - Zelenskyi, J.Švamberg st., Sorokáč - Štrunc - Fiala, Tomko, Matula, Mudra - Šot, Šnajdr

Místo abychom navázali na dvě domácí vítězství, opět nastal jarní evergreen při venkovních zápasech - absence, absence, absence. Přitom nás konečně čekalo pěkné hřiště, k tomu fotbalový soupeř, příjemné počasí. Co víc si přát. Bohužel se opakovala situace z Hunčic, znovu jsme odjeli pouze v 11 lidech, a to včetně 14letého M.Šota.

Hned od prvních minut bylo jasné, že to proti mladé běhavé sestavě Nýřan nebudeme mít lehké. Především krajní záložníci na své protivníky vůbec nestačili, navíc jsme dostatečně nedostupovali rozehrávající hráče ve středu hřiště. To vše byla voda na mlýn jednoduchému, ale účinnému systému soupeře, z obou stran se na naši obranu valil jeden útok za druhým a jen díky nepřesné finální fázi jsme odolávali. To už jsme ale od 4. min. prohrávali, když R.Sorokáč místo jednoduchého odvrácení přihrávky do vápna míč minul a nabídl útočníkovi snadný gól Obrazek. Přestože jsme viditelně tahali za kratší konec, i my jsme měli své šance. Jenom J.Šnajdr měl hned tři, bohužel se netrefil zblízka hlavou po rohovém kopu, ani nevyužil dva samostatné úniky. Pozitivní bylo, že si naše útočná dvojice rozuměla a zdálo se být jen otázkou času, kdy se prosadí. Ovšem ve 28. min. jsme opět vzadu chybovali při odkopu a domácí zvýšili šťastnou střelou k tyči na 2:0 Obrazek. A když ve 39. min. nedokázal R.Sorokáč zastavit únik domácího střelce Obrazek, byla už naše situace zlá. A to ještě J.Švamberg ml. další šance v závěru půle zlikvidoval.

Do druhého poločasu už bohužel nenaskočil J.Šnajdr, který se po ráně do hlavy cca v 15. min. necítil dobře, takže jsme už tradičně dohrávali v oslabení. Osamocený M.Šot přes veškerou snahu neměl proti přesile šanci, záloha na stejnou řadu Nýřan také nestačila a přetížená obrana nemohla neustálý tlak vydržet. V 54. min. měl domácí záložník dost času si připravit střelu z hranice vápna a náš brankář se po střele pod břevno natahoval marně Obrazek. V 65. min. jsme nezabránili další gólové střele z 10 metrů Obrazek a v 68. min. jsme nezachytili pas přes obranu, který domácí zakončili přesně k tyči Obrazek. Za tohoto stavu se utkání už jen dohrávalo, přičemž na naše mužstvo musel být zoufalý pohled. Polovina hráčů různě kulhala nebo ztěžka oddechovala, nedokázali jsme si dvakrát za sebou přihrát a většinu míčů jsme okamžitě odevzdávali. Naštěstí nýřanští znatelně polevili, už nešli tak důsledně do koncovky a spíš jen drželi míč na svých kopačkách. Přesto ještě jednou skórovali, když v 85. min. rozebrali naši obranu až do pohodlného zakončení Obrazek. Sudí se vzápětí slitoval a zápas ukončil o chvilku dřív.

Zpět ...

14. 5. 2023 - XXII. kolo

Olympie Kožlany - Svornost Hvozd     10 : 2  (4 : 1)

J.Švamberg ml. - Zelenskyi (60. Čížek), J.Švamberg st. Obrazek43., Sorokáč - Souček Obrazek35. - Kotěšovec (60. Matula), Tomko Obrazek30. (88. Mudra), Vlček Obrazek81. - Dzuba Obrazek54.Obrazek60.Obrazek64.Obrazek65., Štrunc Obrazek13. (82. Fiala), Pham

Domácí zápas proti beznadějně poslednímu celku soutěže "nečekaně" přilákal hned 15 hráčů - zaplaťpánbůh.

Úvodní minuty ovšem vůbec nevypadaly na nějakou snadnou práci. M.Dzuba se sice záhy dostal do dobré šance, ale to bylo z naší strany na dlouhé minuty vše. Hosté dobře kombinovali, byli pohyblivější, vypracovali si mírnou optickou převahu, v koncovce se však neprosazovali. A tak jsme se ve 13. min. radovali my, když se L.Štrunc z úhlu probil až na malé vápno a šikovně přehodil padajícího gólmana Obrazek. Vedoucí branka nás uklidnila, zpřesnili jsme rozehrávku a pomalu začali přebírat taktovku utkání. Finální fáze sice pokulhávala, ale po půlhodině jsme si pomohli standardkou, když rohový kop zužitkoval hlavou T.Tomko Obrazek. To už se také začala objevovat v soupeřově obraně okénka, která naši rychlí útočníci neváhali využívat. Ve 35. min. vyrazil do brejku Q.M.Pham, ve vápně byl zezadu sražen a s nařízenou penaltou si poradil M.Souček Obrazek. Drobná komplikace přišla ve 41. min., když rozhodčí při rohovém kopu viděl faul M.Dzuby a i Hvozd penaltu proměnil (přestože ji musel opakovat) Obrazek. Přesto jsme šli do kabin s tříbrankovým náskokem - ve 43. min. totiž opět utekl obraně Q.M.Pham, opět byl zastaven ve vápně nedovoleně a tentokrát z bílého puntíku uspěl J.Švamberg st. Obrazek.

Po přestávce jsme mohli hrát v klidu, držet míč a zahrát si fotbal. Po 10 minutách svou bohorovnost při rozehrávce přehnal J.Švamberg ml. a nabídl soupeři gólovku, kterou ale sám vyřešil a následným dlouhým výkopem vybídl M.Dzubu k individuální akci zakončené pátým gólem Obrazek. To našeho útočníka nakoplo a mezi 60. a 65. min. se prosadil ještě 3x, když nejprve skóroval po úniku na vzdálenější tyč Obrazek, pak po průniku do vápna procedil míč přes ležícího brankáře Obrazek a nakonec vystihl rozehrávku hostů a skóroval do prázdné branky Obrazek. O vítězi bylo rozhodnuto, zápas se už jen dohrával, ale nuda nebyla. Hvozd nastřelil hlavou břevno, v 77. min. dokonce po našem nedůrazu ve vápně snížil Obrazek, ale o 4 minuty později se dostal ke střele z vápna L.Štrunc a jeho pokus ještě pojistil na brankové čáře J.Vlček Obrazek. A v samotném závěru se diváci dočkali i vytoužené desítky, když důrazný P.Fiala po rohovém kopu donutil soupeřova obránce srazit si míč do vlastní sítě Obrazek.

Zpět ...

21. 5. 2023 - XXIII. kolo

Dolní Bělá "B" - Olympie Kožlany     3 : 2  (3 : 1)

J.Švamberg ml. - Zelenskyi, J.Švamberg st., Vlček Obrazek67. - Souček - Fiala, Tomko, Kratochvíl Obrazek25. (63. Hurt), Sorokáč - Štrunc, Pham

Z početné sestavy z minulého týdne zbylo opět jen torzo, v němž navíc figurovali mj. M.Souček s teplotou a V.Kratochvíl a T.Hurt s nedoléčeným svalovým zraněním.

Do utkání jsme vstoupili bohužel hodně špatně. Na suchém hřišti se nám míč zadrhával, několika zkaženými přihrávkami jsme si koledovali o problémy a soupeře jsme tím posadili na koně. K tomu nám chyběl pohyb, domácí nás snadno přehrávali jednoduchými, ale přesnými nákopy přes obranu a trest na sebe nenechal dlouho čekat. Už v 6. min. svého hráče nestíhal P.Fiala, přišel přízemní centr do malého vápna a tam nás dolnobělští rozebrali až do prázdné branky Obrazek. V 15. min. jsme neuhlídali akci z druhé strany a odražený míč poslal neobsazený soupeř z druhé vlny nechytatelně pod břevno Obrazek. Marně jsme reklamovali hraní rukou přihrávajícího hráče. Až za stavu 0:2 jsme se trochu zvedli a zahrozili směrem dopředu. Q.M.Pham po centru V.Kratochvíla hlavičkoval zblízka nad a stejný hráč o chvíli později upláchl obráncům, bohužel ztroskotal na brankáři. A tak jsme si ve 25. min. pomohli standardkou - J.Švamberg st. našel z přímého kopu hlavu V.Kratochvíla a bylo sníženo Obrazek. Ovšem naše radost trvala jen chvíli. Ve 29. min. jsme nechali domácímu hráči před vápnem dost místa ke střele, kterou ještě J.Švamberg st. tečoval mimo dosah svého syna Obrazek. Do přestávky jsme se nevymanili z psychické deky a mohli jsme být rádi, že sudí přehlédl ve vápně ruku M.Součka a že soupeři chybělo více přesnosti v zakončení.

V kabině jsme od trenéra dostali pořádnou sodu a mělo to efekt. Do druhé půle jsme zvýšili bojovnost i přesnost a najednou jsme začali udávat tempo hry. Hrozili jsme po stranách, naši útočníci svou aktivitou zlobili dolnobělskou defenzívu, ale ve finální fázi chybělo více důrazu a možná i štěstí. Nejblíže brance byl V.Kratochvíl, který po kombinaci s útočníky před hranicí vápna technickou střelou orazítkoval břevno. Zasloužené odměny jsme se dočkali v 67. min. po další standardce J.Švamberga st., jehož centr způsobil před brankou závar, v němž se nejlépe zorientoval J.Vlček Obrazek. Času k vyrovnání zbývalo dost. Do útočení se postupně zapojovali i krajní obránci, čímž zvyšovali náš tlak, na druhou stranu samozřejmě otevírali zadní vrátka, takže se hra přelévala ze strany na stranu a o vzruch nebyla nouze. Koncovka však nebyla silnou stránkou ani jednoho z mužstev, a když ani jeden z "podezřelých" zákroků domácí defenzívy (třeba na Q.M.Phama nebo T.Hurta) sudí nevyhodnotil jako penaltový, vyrovnat se nám už nepodařilo a na jaře dál čekáme na venkovní bodový zisk.

Zpět ...

28. 5. 2023 - XXIV. kolo

Olympie Kožlany - Tlučná "B"     1 : 3  (1 : 0)

J.Švamberg ml. - Zelenskyi, J.Švamberg st., Vlček - Souček - Štrunc, Tomko (74. Kotěšovec), Matula - Dzuba Obrazek8., Šnajdr (21. Sorokáč, 29. Kratochvíl), Pham

Tlučné jsme měli co vracet, na podzim nás přejela, ale při pohledu na sestavu plnou mladíků bylo jasné, že to nebude nic lehkého.

A hned od úvodních minut se to začalo potvrzovat. Hosté byli pohyblivější, dobře kombinovali a vypracovali si optickou převahu. Ovšem vedoucí branka padla paradoxně na druhé straně. V 8. min. dostal M.Dzuba kolmý pas do běhu a se svým nájezdem si poradil s přehledem Obrazek. Inkasovaná branka tlučenské nijak nesrazila, pokračovali ve své hře, z každé výhodnější pozice se snažili zakončovat, takže se J.Švamberg ml. nenudil. Vytáhl se především po přímém kopu z 20 metrů, kdy robinsonádou vytěsnil míč na tyč, nebo zákrokem po hlavičce z rohového kopu, kdy míč vytlačil reflexivně na břevno. My jsme chtěli také čelit soupeři fotbalově a kombinovat odzadu, ale měli jsme velké problémy s důrazným napadáním, často jsme ztráceli míč i v nebezpečných prostorách a mohli jsme být moc rádi, že jsme za to nebyli potrestáni. I tak jsme z defenzívy čas od času vyráželi do brejků, aktivně si počínal především L.Štrunc, ale chyběla nám lepší finální přihrávka a do poločasu se už skóre nepohnulo.

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Hosté se tlačili za vyrovnáním a my jsme se snažili jim čelit poctivou obranou a občasnými kontry. V útoku jsme se však prosazovali těžko a k ničemu nebezpečnějšímu jsme se nedostali. Tlaku soupeře jsme nakonec odolávali hodinu, bohužel v 61. min. jsme neuhlídali hráče hlavičkujícího po rohovém kopu a bylo srovnáno Obrazek. Ani remíza by dnes nebyla k zahození, ale nebylo nám přáno. V 79. min. podnikli hosté rychlou křídelní akci, přízemní centr do vápna našel na penaltě nehlídaného útočníka a na jeho střelu z první byl náš gólman krátký Obrazek. V závěrečné desetiminutovce jsme vrhli všechny síly do útoku, ale kromě několika náznaků šancí a centrů do vápna jsme tlučenského brankáře neohrozili. Naopak v 87. min. přišel brejk do naší otevřené obrany a bezchybně zvládnuté přečíslení 4 na 2 zakončené střelou do prázdné branky Obrazek znamenalo definitivní razítko na vítězství hostů.

Zpět ...

4. 6. 2023 - XXV. kolo

Sokol Mladotice "B" - Olympie Kožlany     4 : 1  (1 : 1)

J.Švamberg ml. - Matula, J.Švamberg st., Vlček - Souček (79.) - Štrunc, Tomko, Kratochvíl, Fiala Obrazek13. (46. Sorokáč) - Dzuba, Pham

K poslednímu venkovnímu utkání sezóny jsme zavítali k nejbližšímu soupeři. Bohužel i tak jsme sestavu lepili těžko, tentokrát především kvůli zdravotním absencím, a nakonec jsme i přes nadějný první poločas ani na závěr soutěže venku bodovat nedokázali.

Mladotičtí tradičně předvádějí pohledný kombinační fotbal, v sestavě měli hned několik šikovných mladíků a my jsme se museli mít stále na pozoru. V úvodních minutách jsme sice byli pod mírným tlakem, soupeři jsme ale nic moc nedovolili a sami jsme ve 13. min. udeřili, když centr M.Součka brankář podběhl a na zadní tyči zapomenutý P.Fiala pohodlně skóroval Obrazek. Domácí zvýšili svoji aktivitu, jejich jednoduché křídelní akce především po pravé straně nám dělaly velké problémy, ale naštěstí centry před branku málokdy našly adresáta. Bohužel ve 31. min. přišlo laciné vyrovnání, když Z.Matula nešikovně fauloval ve vápně a s nařízenou penaltou si mladotičtí s přehledem poradili Obrazek. S blížící se přestávkou jsme čelili nepříjemným závarům, směrem dopředu jsme až na ojedinělé individuální akce nic nenabídli a výsledkem tak byl poločasový nerozhodný stav.

Hned po 4 minutách druhé půle jsme získali výhodu, když M.Dzuba obral na půlce váhajícího stopera o míč, ten ho stáhl rukama a musel do sprch. Na obrazu hry se však nerovnovážný stav nijak neprojevil. Domácí svou aktivitou absenci jednoho hráče eliminovali a k ničemu nás nepouštěli. Nám se naopak úplně nevydařilo střídání, R.Sorokáč nebyl dnes úplně ve formě a především směrem dozadu nestíhal. Mladotičtí to rychle pochopili, většinu akcí vedli právě po levé straně a nakonec se jim tato taktika vyplatila. J.Švamberg ml. sice několik šancí zlikvidoval, ale v 71. min. zřejmě nejlepší hráč soupeře snadno obešel ve vápně právě R.Sorokáče a přesnou střelou k bližší tyči poslal Mladotice do vedení Obrazek. A během následující desetiminutovky pak přišel definitivní zlom. V 78. min. přilétl před naši branku centr ze strany, míč posunutý J.Švambergem st. se od J.Vlčka odrazil přímo k nohám volného soupeře, který jej bez problémů zblízka zasunul k tyči Obrazek. A vzápětí hasil další průnik skrz naši obranu faulem M.Souček, po druhé žluté kartě musel ze hřiště a mladotičtí z další nařízené penalty pečetili svoje vítězství Obrazek. Ve zbývajících minutách jsme už nenašli sílu ani motivaci a utkání se už jen dohrávalo.

Zpět ...

10. 6. 2023 - XXVI. kolo

Olympie Kožlany - Sokol Manětín     2 : 3  (0 : 2)

J.Švamberg ml. - Konopásek, J.Švamberg st., Kratochvíl (46. Sorokáč) - Souček - Štrunc, Tomko Obrazek54., Pham - Dzuba, Šot Obrazek90., Michalovský (24. R.Vališ st.)

Poslední utkání sezóny jsme si přesunuli na brzké sobotní odpoledne, abychom pak mohli celý ročník náležitě zhodnotit během dokopné.

Trenér se i díky personální nouzi rozhodl dát příležitost hned třem mladíčkům, kteří v létě naskočí do regulérní přípravy A-týmu. Bohužel naše omlazená sestava v úvodních minutách zaostávala v důrazu a v bojovnosti, především po stranách chyběla dostatečná nabídka, snadno jsme tak přicházeli o míč a pak propadali i směrem dozadu. Zkušenější hosté toho šikovně využívali a rychle si vypracovali dvoubrankové vedení. V 11. min. jsme neuhlídali útok po pravé straně, první nebezpečnou střelu ještě J.Švamberg ml. vyrazil, ale manětínská druhá vlna zůstala zcela nepokrytá a volný hráč měl na vápně dost času zamířit mimo dosah našeho brankáře Obrazek. A než jsme se stačili oklepat, hasil průnik do vápna možná zbytečným faulem M.Souček a následná penalta znamenala druhý gól Obrazek. Nepříznivý průběh jsme se pokusili zvrátit střídáním, s R.Vališem st. přišla zkušenost, naše hra se začala zvedat a konečně jsme předvedli i něco směrem dopředu. Bohužel L.Štrunc si po půlhodině hry po propadlém centru za obranu vylámal zuby na brankáři, jinak jsme nebyli schopni překonat soupeřovu pevnou defenzívu a dostat se k nebezpečnější koncovce.

V kabině vládla bojovná atmosféra a do druhé půle jsme vstoupili mnohem lépe, vytvořili jsme si optickou převahu a hnali se za vyrovnáním. Povzbuzení přinesla 54. min., kdy centr M.Dzuby do vápna přistál na noze volného T.Tomka a náš kapitán pohotovým volejem zamířil přesně Obrazek. Manětínští se v následujících minutách zatáhli, snažili se hlídat si svůj náskok a při každé příležitosti zahrozit nějakým brejkem. My jsme bušili do plných, vypracovali si několik příležitostí, ale chybělo nám kvalitnější zakončení. Velkou šanci spálil opět L.Štrunc, který se zničehonic objevil za defenzivní linií, ale ani podruhé na gólmana nevyzrál. Vyrovnání měl na hlavě také J.Švamberg st., na něhož při rohovém kopu obrana úplně zapomněla, jeho pokus však skončil metr vedle tyče. A tak přišel trest. V 86. min. manětínská obrana osvobozujícím odkopem vyslala na zteč jediného útočníka, který se na hranici vápna se štěstím prodral jak přes J.Švamberga st., tak přes dobíhajícího R.Vališe st., a z 10 metrů pohodlně zvýšil na 1:3 Obrazek. Zdálo se být rozhodnuto, ale naše zoufalá závěrečná útočná snaha ještě zápas zdramatizovala. V poslední minutě si vynutil faul uvnitř vápna M.Souček a M.Šot si proměněnou penaltou připsal premiérový soutěžní gól Obrazek. Víc už jsme bohužel nestihli a nepodařené jaro tak zakončili těsnou porážkou.

Zpět ...